Hurtownie florystyczne – zaopatrzenie mniejszych zakładów

Z pewnością wszyscy z nas doceniają piękno kwiatów, ład i harmonię, które ze sobą wnoszą. O ich zakupie decyduje wiele cech. Najważniejsze z nich to ich wygląd, odmiana i kraj pochodzenia. Czasem mijamy kwiaty nie zwracając na nie uwagi. Ale kiedy ich zabraknie nie możemy pozostać obojętni. Z pewnością w swoim najbliższym otoczeniu możemy znaleźć przynajmniej jedną osobę, dla której kwiaty są niezwykle ważne, która nie wyobraża sobie, jak można bez nich żyć. Dom takiej osoby przepełniony jest zapachami i nasycony kolorami, zawsze też znajdzie ona chwilę, aby ze swoimi kwiatami porozmawiać.

Hurtownie florystyczne

Istnieje kilka ważnych zasad, które sprawiają, że kwiaty dłużej zachowują swoją świeżość i piękny wygląd. Na pewno wpływa na to sposób, w jaki są transportowane do hurtowni bądź sklepu. Ale kluczowe jest także przechowywanie ich w pomieszczeniach, w których panuje optymalna wilgotność, nasłonecznienie i temperatura. Z pewnością niejeden raz zdarzyło się nam kupić kwiaty, które więdły po jednym, maksymalnie po dwóch dniach. Ale na pewno czasem zdarzało się, że bez specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych zachowywały swoją urodę przez tydzień, a nawet dłużej.

Jakość kwiatów

Czy w tym drugim przypadku po prostu dopisało nam szczęście?

Zaopatrzenie kwiaciarni

Na pewno odrobina szczęścia przy zakupie kwiatów jest niezwykle przydatna. Ale pamiętajmy, że zakupu kwiatów warto dokonywać w kwiaciarniach, których obsługa dba o nie, jak o własne dzieci.

Kwiaty na każdą okazję

Większość kwiaciarni ma w swojej ofercie różne rodzaje kwiatów. Oczywiście muszą się w niej znaleźć kwiaty cięte i różnej wielkości kwiaty doniczkowe. Ale w wielu można kupić także kwiaty sztuczne, które z reguły oferowane są w bardzo dużym wyborze, wieńce i wiązanki pogrzebowe, doniczki i osłonki na doniczki, okolicznościowe kompozycje na Boże Narodzenie, Wielkanoc lub Walentynki, wyroby z wikliny, szkła, wstążki i świece. W większości kwiaciarni oferta obejmuje także artykuły typowo florystyczne, na przykład gąbkę florystyczną.