Hurtownie florystyczne zaopatrują się na giełdach kwiatowych

Giełda kwiatowa

Giełdy kwiatów są otwierane w godzinach nocnych oraz bardzo wcześnie rano. Każda kwiaciarnia na rano chce mieć bowiem świeży towar i dlatego właściciele muszą kupić kwiaty nim kwiaciarnia będzie otwarta. Każdy kto nie widział jak wygląda giełda kwiatów powinien choć raz się tam wybrać i to zobaczyć.

Kwiaty - ogrom wyboru

Wystawione w wielkich pojemnikach ogromne ilości wszystkich kwiatów robią oczywiście wielkie wrażenie na klientach. Kosze kwiatowe kuszą oko swoim przepychem i wyglądem, który jest doskonały. A dodatkowo obok unosi się oczywiście ogromny aromat wszystkich kwiatów. Chyba właśnie ten zapach będzie ich największą siłą reklamową. Wędrując przez giełdy kwiatowe zobaczymy nie tylko kwiaty cięte. Będą się tam również pojawiać sadzonki czy też propozycje kwiatów doniczkowych. Oglądając giełdę kwiatową warto się zastanowić nad symboliką oraz wymową poszczególnych kwiatów.

Subtelne kwiaty

Symbolika kwiatów

Róże to oczywiście piękne kwiaty, ale można określić je jako kwiaty egoistyczne. Róże są bardzo wrażliwe na sąsiedztwo różnorakich innych roślin czy też kwiatów, dlatego w wazonie najlepiej mogą się one czuć w swoim towarzystwie. Ale natłok innych róż także nie będzie odpowiedni. Jeżeli jednak chcemy ułożyć kompozycję mieszaną trzeba umieć to zrobić. Na pewno bardzo ważne będzie wymienianie regularne wody w wazonie i płukanie tego wazonu, w którym kwiaty będą się znajdować.

Kiedy róże od razu przywiędną można je lekko zaparzyć we wrzątku. Do domu czy mieszkania często będziemy kupować tulipany. Kojarzą się nam z wiosną oraz ciepłem i czymś dobrym. Wybierając tulipany musimy pamiętać o tym, że najdłużej swoją wartość mają pąki całkowicie wybarwione. Jeśli tulipan będzie tracił swoją jędrność będzie trzeba go zwinąć w papier i włożyć do wody w chłodnym miejscu.

Sekretem tulipanów jest to, że w sąsiedztwie innych kwiatów mogą się w wazonie nieco wydłużać. Storczyki to także bardzo delikatne kwiaty, które kojarzy się z subtelnością oraz delikatnością. Kwiaty potrzebują oczywiście bardzo dużo wody. Nie będą lubić dymu tytoniowego oraz przeciągów. Każdy kwiat tak naprawdę ma swój sekret i trzeba to brać pod uwagę, jeśli chcemy, by nasze kwiaty rzeczywiście były zachowane w odpowiednim stanie.