Hurtownie florystyczne oczami sprzedawcy kwiatów

Hurtownia florystyczna

W ostatnim czasie w branży kwiatowej pojawia się wielu nowych przedsiębiorców. Hurtownie kwiatów muszą podejść do rynku w taki sposób, by zadowolić klienta ale jednocześnie zarobić jak najwięcej. Wydaje się, że najważniejszą kwestią, na którą będzie trzeba zwracać uwagę to między innymi poznanie specyfiki tego rynku.

Zaopatrzenie kwiaciarni

Jeśli uda się zrozumieć branżę będzie można odpowiednio usprawnić pracę na poziomie florysty – hurtownika oraz klienta detalicznego. Handel kwiatami jest inny niż innymi produktami. Każdy kto zwróci uwagę na ten element będzie zdawał sobie sprawę z tego kwiaty są bardzo delikatnym produktem i dlatego nie da się trzymać ich w nieskończoność. Należy tak wpisać się w ten rynek, że uda się produkt sprawnie sprzedać i będzie można go zamówić w odpowiedniej ilości, tak by nie było strat.

Ceny na rynku kwiatów

Kwiaty cięte

Delikatność kwiatów ciętych to ten element, na który trzeba zwracać uwagę. Jeśli zamówienie będzie zbyt duże będzie można wiele stracić. Nie ma również stabilnej ceny na rynku kwiatów. Sprzedajemy tak naprawdę naturę, a sami nie jesteśmy w stanie nad nią odpowiednio zapanować. Zależy ona od wielu czynników. I to właśnie te czynniki wpływają ostatnie na cenę produktów. kwiaty trzeba zrozumieć i w odpowiedni sposób reagować również na to jak natura pracuje. Jeśli pozna się odpowiednio specyfikę kwiatów i krajowego rynku dużo łatwiej będzie można reagować na jego funkcjonowanie i budować swoją pozycję.

Import kwiatów

Import kwiatów to dla większości hurtowników sposób na zarobienie odpowiednich środków, ponieważ dostępność naszej oferty będzie lepsza. Sprawa nie jest jednak taka prosta. Trzeba umieć poznać specyfikę handlu na giełdach w Holandii. Tam liczy się każda godzina i trzeba wiedzieć w jakie dni, które kwiaty będzie można otrzymać.

Jeśli hurtownik będzie zwracał uwagę na te kwestie poradzi sobie na rynku. Warto także pomyśleć o kupowaniu na webshopach, które sprawnie sobie radzą i dają wiele możliwości hurtownikom z branży kwiatowej. Tutaj zamówienie idzie łatwo, ale i tak klient uzależniony jest od realizacji transportu. Dlatego specyfika importu dla rozwoju też ma wielkie znaczenie i powinna być brana pod uwagę przez hurtowników.