Hurt kwiatowy część II

Kwiaty z Holandii

Kiedyś zamawiając kwiaty u holenderskiego dostawcy, określałem asortyment jaki ma dla mnie kupić, ilości a także odpowiednią cenę, za jaką będzie można kupować, jaka będzie dla danego klienta akceptowalna. Nie było to jednak dobre rozwiązanie, gdyż pojawiały się niekiedy wątpliwości czy makler w danym dniu nie kupił przypadkiem kwiatów za drogo, gdyż nasza cena na to pozwalała, a można było kupić taniej, gdyby wykazał się starannością. Innym razem podana cena była zbyt niska i dostawaliśmy taki asortyment, który był niepełny.

Częściowo ten sam problem został rozwiązani w formie nowego sposobu na kupowanie. Wprowadzone były rozwiązania w postaci systemu KOA. To on daje nam możliwość na kupowanie i sami decydujemy jaka cena jest dla nas akceptowalna, kiedy i ile musimy kupić. Z doborem koloru również będzie bywać różnie. Na przykład biała różna, która jest skatalogowana jest biała, budzi jednak wątpliwości co do odcienia koloru. Tak to jest, że nie ma jednej idealnie białej róży. Mamy tak naprawdę różne odcienie. Jedne mogą wpadać w zieleń, inne w krem.

Cena kwiatów

Niekiedy nawet taka sama odmiana u różnych ogrodników może mieć różny odcień, co związane będzie również z tym w jakim stadium rozwoju znajdują się pąk, jaka jest długość rośliny, jaka jest pora roku. Ta więc wszystko to musi być brane pod uwagę. Na szczęście dzięki temu, że mamy obecnie specjalne internetowe sklepy każdy może sam zajrzeć tam i zobaczyć co danego dnia jest w sprzedaży. To komfortowe rozwiązanie, które daje nam możliwość skontrolowania tego co jest dostępne, by przed zakupami już dla siebie coś interesującego wybrać.

Kwiaty - import

W niedziele mogę zamówić w Holandii prawie wszystko, nawet konwalię w grudniu, gdyż moi kupcy mają czas na kreatywność, natomiast w poniedziałek możliwości maleją o połowę, a we wtorek rano można bazować na tym co mamy w magazynie. Przeważnie jest tak, że większość produktów będzie dostępna. Ale niekiedy zdarzy się, że czegoś może zabraknąć. We wtorek po godz. 9 będzie już trzeba bazować na tym co było kupione i znajduje się w transporcie. Jednak w tym przypadku jest mniejsza pewność, gdy chodzi o kolor, ilość czy dostępność, tych kwiatów jakie będą dostępne.