Kwiatowy hurt

Kwiaty – hurt

Polscy hurtownicy, którzy importują kwiaty do kraju muszą dołożyć wszelkich starań, aby zakupione kwiaty bezpiecznie przetrwały liczącą wiele kilometrów podróż i dotarły do swojego celu w nienaruszonym stanie. Transport kwiatów odbywa się więc w specjalnie przystosowanych do tego celu samochodach. Panuje w nich temperatura najbardziej odpowiednia dla kwiatów. Przed podróżą kwiaty są pakowane do specjalnych pojemników, które zapobiegają zgniataniu się roślin pod ich własnym ciężarem i łamaniu się ich łodyg. Prawidłowe zabezpieczenie roślin jest gwarancją, że dotrą one w nienaruszonym stanie, a my nie odnotujemy strat. Ale na tym nasza rola się nie kończy. 

Rynek hurtowy

Hurtownicy sprzedają przywiezione przez siebie kwiaty sprzedawcom detalicznym. Właściciele kwiaciarń stawiają jednak warunek: kupione przez nich kwiaty powinny zachować świeżość przynajmniej przez kilka dni. Jest bowiem mało prawdopodobne, że cały zakupiony towar zostanie sprzedany od razu w pierwszym dniu.

Bukiet kwiatów

Giełda kwiatów

Wymusza to na giełdach kwiatowych wznoszenie specjalnych hal, w który panują takie warunki, że wystawione na sprzedaż kwiaty nie więdną. Kwiaty egzotyczne zanim trafią do Polski pokonują bardzo długą, liczą wiele kilometrów, drogę. Mimo to po zakończeniu podróży są świeże i zachwycają nas swoją urodą.

Jak to jest możliwe?

Otóż ich transport odbywa się specjalnie do tego celu przystosowanymi samochodami. Panuje w nich odpowiadająca roślinom temperatura i wilgotność. Kwiaty przewozi się w specjalnych kontenerach, które zapobiegają ich gnieceniu się. Z przywiezionych na miejsce docelowe kwiatów egzotycznych wykonuje się bukiety, girlandy, różnego rodzaju kompozycje kwiatowe. Bardzo popularne stało się ostatnio wykonywanie z nich także lea, czyli hawajskich naszyjników.

Cena kwiatów egzotycznych jest stosunkowo wysoka. Nie ma jednak w tym nic dziwnego, jeśli weźmie się pod uwagę fakt, iż pochodzą one z importu. Mimo wysokiej ceny nie może ich zabraknąć w dobrej kwiaciarni. Takie jest bowiem oczekiwanie klientów.