Źródła zaopatrzenia polskich hurtowników kwiatów?

Pisaliśmy już o tym jak mogą się pojawić kwiaty w kwiaciarniach i jaką drogę muszą one przejść zanim będą mogły do nas dotrzeć. Wiemy, że właściciele kwiaciarni mogą zaopatrywać się tak naprawdę w trzech źródłach.

Można kupować na polskich giełdach kwiatowych, internetowych czy też w hurtowniach kwiatów. Teraz warto dodać, że większą popularnością cieszą się również holenderskie giełdy kwiatowe. Dziś większość polskich firm zajmujących się dystrybucją roślin decyduje się również na współpracę z firmami z Holandii Adomex, Javado Plant B.V., Van der Plas (holenderski dostawca kwiatów), Hilverda De boer, Kurt Schrama. Kontrahenci z wielu krajów zauważają, że obecnie najlepiej sprawdza się współpraca z Holendrami i przynosi ona najwięcej korzyści.

Jak kupować na giełdzie kwiatowej?

Kwiaty na giełdach holenderskich sprzedają się bardzo szybko. Codziennie wcześnie rano setki osób pojawia się na największych giełdach kwiatowych, by kupować najświeższe kwiaty, a także, by zapoznać się z najnowsza ofertą wystawców, wśród których dużą popularnością cieszy się między innymi firma Van der Plas. Kwiaty skupowane są tutaj w ogromnych ilościach a zakupów dokonuje się w specyficzny sposób.

Producent kwiatów

Sprzedaż kwiatów

Rośliny sprzedawane są w skrzyniach, do których dołącza się informacje na temat towaru oraz plantatora. Centralnym miejscem jest giełda z zegarem, który ustala cenę produktu. Na giełdzie znajduje się wiele takich zegarów, dlatego jednocześnie prowadzonych jest wiele różnych aukcji. Wskazówki zegara przesuwają się w prawą stronę, a więc odwrotnie niż zegarki, których na co dzień będziemy używać. W ten sposób wskazuje się ceny od najwyższej do najniższej. Kupujący się wyposażeni w specjalne przyciski, dzięki czemu można ten zegar zatrzymać.

Wygrywa ten, kto będzie oferował najwyższą cenę. Tak sprzedaje się tam zarówno kwiaty cięte jak i doniczkowe. Obecnie zegary mogą mieć różną formę. Na najnowszych propozycjach pojawia się również fotografia tych produktów jakie są licytowane oraz logo dostawcy. Dzięki temu rozwiązaniu licytowane rośliny można dostarczać bezpośrednio z chłodni zamiast wcześniej wystawić je przed zegar. Każdy kupujący znajdujący się na giełdzie ma do dyspozycji monitor, na którym śledzić można zegar giełdowy.

Kwiaty z Holandii

Obecnie nie trzeba już udawać się do Holandii, aby kupić kwiaty na tamtejszych giełdach. Służą nam bowiem internetowe sklepy, które dają taką właśnie możliwość. WebShopy są obecnie bardzo popularne i większość firm je posiada Producent kwiatów Hodowcy obecnie mocno stawiają na eksport kwiatów, dlatego jest to taki element, o który dba się obecnie szczególnie i mocno zwraca na niego uwagę. Większość firm z tego ma największe zyski, dlatego dba o swoich klientów.